Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha”

strzecha003

Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha” to zespół folklorystyczny , który powstał w 1970 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Trzemesznie, a obecnie działa w Domu Kultury w Trzemesznie. Zespół skupia dzieci i młodzież z Miasta i Gminy Trzemeszno w wieku od 6 do 20 roku życia. Dzieci najmłodsze tańczą tańce wielkopolskie w formie zabawowej, a grupa starsza posiada programy tańców i przyśpiewek z takich regionów Polski jak: Wielkopolska, Kurpie, Rzeszów, Kaszuby, Kujawy. Młodzież tańczy również polskie tańce narodowe : Mazur, Polonez, Krakowiak, Oberek, Kujawiak. „Strzecha” jest laureatem wielu przeglądów i konkursów folklorystycznych w naszym kraju. Koncertowała również zagranicą w: Rumunii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Węgrzech, Łotwie, Ukrainie, Czechach, Bułgarii, Macedonii oraz Włoszech.

Kierownik, instruktor Mariusz Zieliński


Aktualności

Sukces „Strzechy” w Gdańskim Turnieju
Lato z folklorem
Strzecha w Macedoni
Koncert w Chabsku
Strzecha na XIII Zimowym  Biegu Trzech Jezior

W dniu 14 lutego 2015r. Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha” wystąpił podczas ceremonii zakończenia XIII Zimowego  Biegu Trzech Jezior na Hali OSiR Trzemeszno.
Podczas koncertu zaprezentowały się trze grupy taneczne Strzechy:
– grupa najmłodsza wykonała taniec Polka
– grupa średnia – wykonała tańce i przyśpiewki regionu Żywieckiego
– grupa starsza – wykonała tańce i przyśpiewki wielkopolskie – szamotulskie.
Program taneczny przedstawiony przez „Strzechę” wzbudził podziw licznej publiczności złożonej z uczestników biegu oraz rodziców i sympatyków zespołu.
Podziękowania dla rodziców strzechowiczów  za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu grup dziecięcych do prezentacji.

IMG_20150214_125118

 

IMG_20150214_133406

 

Skip to content