Debiut chóru mieszanego

W Wielki Czwartek 17 kwietnia br. W Bazylice Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła w Trzemesznie, zainicjował swoją oficjalną działalność chór mieszany działający przy Domu Kultury w Trzemesznie. Chór prowadzony przez Sławomira Palucha, podczas swego pierwszego publicznego występu uświetniającego uroczystości rozpoczynające Triduum Paschalne, wykonał dwie kompozycje: Kyrie z Missa brevis Antonio Lottiego oraz Pange lingua Zoltána Kodály. Życzymy chórzystom wielu sukcesów na nowej drodze artystycznej. Czytaj dalej „Debiut chóru mieszanego”

Gmina Trzemeszno – tu mieszkam

W 2025 r. przypada dostojny jubileusz 35-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce, który jest filarem demokratycznego państwa polskiego oraz podstawą idei obywatelskości. Doceniając doniosłą rolę samorządu lokalnego w rozwoju małych ojczyzn, Burmistrz Trzemeszna zainicjował konkurs plastyczny o samorządzie terytorialnym wśród uczniów szkół podstawowych. W zamierzeniu władz Gminy dedykowany konkurs ma podkreślić doniosłość jubileuszu i przemian ustrojowych oraz uświadomić młodemu pokoleniu znaczenie lokalnej samorządności oraz wartość angażowania się w sprawy publiczne wspólnoty samorządowej. Czytaj dalej „Gmina Trzemeszno – tu mieszkam”

Byśki, kozy i pająki… o wystawie

„Byśki, kozy i pająki – czyli kultura ludowa w obiektywie Marty Ankiersztejn” to wystawa przedstawiająca portrety wybranych laureatów Nagrody z ostatnich czterech lat. Marta Ankiersztejn, na co dzień fotografka Teatru Narodowego, po godzinach dokumentuje życie kulturalne stolicy. Od kilku lat należy też do zespołu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca odpowiedzialnego za przygotowanie kolejnych edycji Nagrody im. Oskara Kolberga. Wspólnie z zespołem podróżuje po całej Polsce i fotografuje laureatów Nagrody w ich domach, ogrodach, na polach i łąkach… Przy pracy, z instrumentami, w strojach regionalnych, w słońcu. Czytaj dalej „Byśki, kozy i pająki… o wystawie”

Skip to content