Trzemeszeńska Szopka Bożonarodzeniowa
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. W tegorocznej edycji zachęcamy do tworzenia prac zawierających elementy związane z Gminą Trzemeszno.
Trzemeszeńska Szopka Bożonarodzeniowa
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. W tegorocznej edycji zachęcamy do tworzenia prac zawierających elementy związane z Gminą Trzemeszno.
Sklejanie modeli to świetne zajęcie, pasja i przygoda. Zapraszamy więc na zajęcia modelarskie przeznaczone głównie dla początkujących, ale czekamy również na wszystkich miłośników modelarstwa, tym bardziej, że w zajęciach będzie uczestniczył znakomity specjalista modelarstwa redukcyjnego Pan Grzegorz Mądry, który będzie pomagał i doradzał w wykonaniu modeli.
Będziemy sklejać proste modele kartonowe samolotów.
Czekamy na Was 26 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w sali Domu Kultury w Trzemesznie. Wstęp wolny.
Dom Kultury w Trzemesznie zaprasza na otwarcie wystawy rzeźb wyjątkowego trzemeszeńskiego twórcy Pana Teodora Kupsia.
22 listopada 2019 r. godz. 17.00 sala wystaw Domu Kultury w Trzemesznie.
Teodor Kupś urodził się w 1940 r. w Kruchowie. Od końca lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku wraz z rodziną mieszka w Trzemesznie. Od najmłodszych lat podejmował próby rzeźbienia w drewnie. Ważnym momentem i inspiracją w rozwoju pasji rzeźbiarskiej było spotkanie z Władysławą Adrianową, rzeźbiarką ludową z Kruchowa. Tematami jego prac są m.in przedstawienia sakralne np. Chrystusa Frasobliwego, Madonny z dzieciątkiem oraz świętych. Wiele rzeźb obrazuje prostych ludzi, rzemieślników, gospodarzy, wędrowców. Rzeźby Teodora Kupsia znajdują się w wielu muzeach i kolekcjach prywatnych m.in. w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie, Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskie-Prüfferowej w Toruniu, Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Wielkopolskim Parku Etnograficznego w Dziekanowicach, Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku.
Teodor Kupś uczestniczy również w konkursach twórczości ludowej w Szubinie. Brał udział w konkursie „Święty Wojciech” zorganizowanym w 1997 roku przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.