12 lutego została otwarta w Domu Kultury wystawa obrazów trzemeszeńskiej malarki Moniki Majchrzak. Malarstwo Moniki Majchrzak jest wieloznaczne inspirowane wewnętrznymi przeżyciami i wyobraźnią. Autorka od 24 lat prowadzi działalność gospodarczą
w Trzemesznie, którą jest fryzjerstwo. Jej pradziadek Czesław Wętkowski był cenionym rzeźbiarzem ludowym, niektóre osoby z rodziny mają zdolności artystyczne, więc twórczość płynie w żyłach rodziny.

Jest samoukiem, a rysować lubi od dziecka. Większość obrazów to, to co w duszy gra, ale też to, co boli. Pozostała część to malarstwo intuicyjne, niebędące odwzorowaniem rzeczywistości. Dla malarki ten rodzaj twórczości jest odwróceniem tradycyjnego procesu malowania, gdzie szkice, przygotowania, długie lata doskonalenia warsztatu owocowały perfekcyjnie przemyślanym dziełem. Malarstwo intuicyjne jest dla każdego, otwieramy się na nieznane zakątki własnego wnętrza. Obraz rozpoczyna się od spontanicznego nakreślenia zupełnie przypadkowych linii. Pierwsza chwila ukazuje obraz, który podpowiada intuicja. Na wystawie znalazły się również realistyczne portrety rysowane ołówkiem, przeważnie znanych muzyków. Twórczość to dla autorki wyrażaniem siebie i chęcią wywołania u odbiorcy emocji, nie zawsze tych dobrych.

Skip to content