Ferie zimowe z Domem Kultury w Trzemesznie

W pierwszym tygodniu ferii zimowych Dom Kultury w Trzemesznie zorganizował półkolonie dla trzydziestoosobowej grupy dzieci. W pierwszym dniu zostały zorganizowane zabawy integracyjne, kalambury oraz zabawy ruchowe. Grupa odwiedziła siedzibę OSP Trzemeszno oraz komisariat Policji w Trzemesznie. Zwiedzanie było znakomita okazją do przekazania dzieciom ważnych informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa w czasie ferii i nie tylko. Tego dnia dla wszystkich uczestników została zamówiona pyszna pizza.
Następnego dnia został zorganizowany wyjazd do gnieźnieńskiego kina „Helios” na ciekawy i zabawny film „Doktor Dolittle”, a po seansie nieodzowna wizyta w McDonaldzie.
W środę feriowicze pojechali do konińskiej „Mikroskali”

Jest to centrum rozrywki i edukacyjnych zabawa oraz oszałamiających makiet przedstawiających sceny z filmów, historyczne wydarzenia i obiekty m.in katastrofę Titanica i pojazdy kosmiczne z „Gwiezdnych wojen” Zwiedzaniu towarzyszyły warsztaty klejenia figurek z drewnianych klocków.
Czwartek, to zwiedzanie Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku. Muzeum posiada interesujące zbiory regionalne, które przybliżają historię naszego regionu. Szczególnie ciekawe okazały się dawne sprzęty codziennego użytku z żelazkiem „z duszą” na czele. Kolejne dwie godziny grupa spędziła na mogileńskim basenie. Przy tak fatalnej pogodzie za oknem, basen basen był w sam raz. Ostatni dzień grupa spędziła w Domu Kultury, Gry, zabawy, karaoke, występy taneczne, „Onse madonse flore”, pif-paf, koło fortuny… Gościem był Pan Rafał Lukstaedt ratownik medyczny, który bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy i o zasadach bezpieczeństwa i postępowania w razie wypadku i niebezpiecznych sytuacji. Dyrektor Domu Kultury Mariusz Zieliński wręczył Panu Rafałowi okolicznościowy grawerton. Na zakończenie feriowicze otrzymali wydrukowane zdjęcia grupowe i wymienili się pamiątkowymi wpisami.

Skip to content