Jarmark Mikołajkowy

IV Trzemeszeński Jarmark Mikołajkowy za nami. W tym roku pogoda nie byłą naszym sprzymierzeńcem. Mikołajkowy nastrój był jednak mocniejszy. Na placu Cegielskiego pojawiły się stoiska z ręcznie robionymi ozdobami świątecznymi. Do udziału zgłosiły się gminne placówki i organizacje:

Przedszkole „Chatka Puchatka” w Trzemesznie,
Przedszkole „Nibylandia” w Wymysłowie,
8 Drużyna Harcerska „Odkrywcy” im. Vasco da Gamy w Trzemesznie,
Środowiskowy Dom Samopomocy w Trzemesznie,
Dzienny Dom Senior+ w Trzemesznie,
Koło Gospodyń Wiejskich „WyMySłowianki” w Wymysłowie.
Jarmark rozpoczął świąteczny  występ dzieci z przedszkola im. Misia Uszatka w Trzemesznie. Wystąpiły grupy „Uszatki” i „Króliczki” przygotowane przez Panie: Ewa Popowska, Katarzyna Lange, Magdalena Luzar i Patrycja Duszyńska.
Od wielu lat w dniu 6 grudnia spotykamy się z Mikołajem przy trzemeszeńskiej choince, aby podsumować mikołajkowy konkurs plastyczny. Tym razem dzieci wykonały dla Mikołaja niezwykłe czapki. Było ich prawie 170. Przepiękne prace prezentowaliśmy na specjalnej wystawie. W tym roku nagrody w konkursie ufundował Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie(Trzemeszno). Bardzo dziękujemy za wsparcie. Nagrody wraz z Mikołajem wręczyła Pani Ewa Kutzner – Dyrektor Piastowskiego Banku Spółdzielczego w Janikowie – Oddział w Trzemesznie. Spośród tylu prac jury w składzie: Mariusz Zieliński, Renata Pałucka, Irena Karczewska, Wiesław Delikta, Beata Bielaś, Marceli Konieczny oraz Mikołaj, nagrodziło i wyróżniło następujące osoby:
I miejsce – Natan Napieralski
II miejsce – Lilianna Kaczyńska
III miejsce – Dominik Witkowski
Wyróżnienie: Michał Julkowski, Tymoteusz Pawełczak, Lena Majchrzak, Kamil Schrama, Ksenia Pruszak, Kaja Giza, Marcel i Oliwier Liberkowscy, Lena Wiśniewska.
Wszystkie czapki są niezwykłe. Mikołaj doceniając pracę i pomysłowość dzieci i rodziców nagrodził wszystkich uczestników słodkimi prezentami.

Paczki ze słodkościami ufundował Dom Kultury w Trzemesznie.

 

Skip to content