Lata dwudzieste, lata trzydzieste.

To było piękne muzyczne popołudnie ze wspaniałymi artystami. W sobotę 13 kwietnia na naszej scenie wystąpili Natalia Grocholska – sopran, Tomasza Kubiak – tenor oraz Stanisław Majewski – piano. Publiczność miała okazję wysłuchać szlagierów z lat 20. i 30 XX wieku oraz popularnych arii operetkowych. Koncert dostarczył nam wiele radości i wzruszeń. Dziękujemy.

Przypominamy sylwetki wykonawców sobotniego koncertu:

Tomasz Kubiak
Urodził się w Warszawie, gdzie spędził większość swojego życia. Od trzech lat jest studentem specjalności śpiew operowy w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od dziecka śpiewa w chórze „Gregorianum”, a jako wokalista brał udział w zeszłorocznej edycji Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego. W swoim dorobku ma udział w takich projektach jak Msza D-Dur A. Dvoraka, „Widma” S. Moniuszki czy rola Morgala w operze J. Stefaniego „Krakowiacy i górale”. Pasjonuje się też żeglowaniem, Tatrami i muzyką dawną.

Natalia Grocholska
Jako trzynastolatka rozpoczęła naukę śpiewu klasycznego, który szybko przerodził się w jej życiową pasję. W 2021 roku ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia w Szczecinie na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Teraz kontynuuje naukę na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Na przestrzeni lat brała udział w licznych kursach mistrzowskich oraz konkursach. Jej ostatnim osiągnięciem jest zdobycie I miejsca w Międzynarodowym konkursie „Bel Canto” w Uekermünde. Muzyka towarzyszy jej każdego dnia, uwielbia zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową.

Stanisław Majewski
Pianista, absolwent, a obecnie już pracownik poznańskiej Akademii Muzycznej. Pochodzi z małej miejscowości w Wielkopolsce. Pierwsze szlify jako pianista uzyskał w Szkole Muzycznej w Gnieźnie. Już wtedy występował na koncertach i brał udział w konkursach fortepianowych, których niejednokrotnie zostawał laureatem. W roku 2017 rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W roku akademickim 2020/21 w ramach programu Erasmus + doskonalił swoje umiejętności na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych ( MDW ) w Wiedniu. Artysta zbudował swój warsztat w oparciu o klasyczną literaturę fortepianową, lecz chętnie sięga również po muzykę rozrywkową, czy filmową. Współpracuje i koncertuje z wokalistami. Poświęca się też nauczaniu gry na fortepianie.

Skip to content