Lato z folklorem -koncert Strzechy

7 czerwca o godz. 18.00 Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha” zainaugurował koncertem na Hali OSiR Trzemeszno cykl edukacyjny „Lato z folklorem” „Polskie Tańce narodowe” . Koncert zorganizowany został dla pokazania dokonań artystycznych zespołu we wszystkich grupach wiekowych , a obecnie w zespole tańczy blisko 70 osób kultywując polskie  tańce ludowe i narodowe. Widownia złożona z rodziców , zaproszonych gości oraz mieszkańców naszego miasta owacyjnie przyjęła prezentowane przez zespół programy potwierdzając wysoki poziom prezentacji artystycznej . „Strzecha „ bardzo chciała po dłuższej przerwie pokazać się w Trzemesznie na samodzielnym koncercie i na pewno się to udało.  Finał koncertu to wręczenie przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Trzemesznie p. Wiesława Pokorskiego oraz Radnego Rady Miejskiej w Trzemesznie p.  Ludwika Macioła Medalu Za Zasługi dla Miasta i Gminy Trzemeszno  przyznanego „Strzesze” przez Radę Miejską w Trzemesznie.
Przypomnijmy, że zespół powstał w 1970 r. i od 44 lat reprezentuje Trzemeszno w dziedzinie folkloru w kraju i zagranicą . Do zespołu należały setki młodych ludzi , którzy poświęcając swój czas i talent propagowali folklor. Dziś jest tak samo. „Strzecha” nie zmienia swojego oblicza . Kształci młodych ludzi tanecznie i wychowawczo. Uczy umiłowania folkloru, rozwija talenty, wskazuje dalsze drogi rozwoju . To ważne aby wiedzieć , że to co się robi ma sens i jest potrzebne .
Koncert Zespołu Pieśni Tańca „Strzecha” przy udziale tak wspaniałej publiczności jest tego potwierdzeniem .
Podziękowania dla rodziców z zaangażowanie, pomoc i wiarę w swoje wspaniałe dzieci .
Podziękowanie dla Władz Miasta za wieloletnie wsparcie finansowe i moralne.
Podziękowania dla wszystkich sponsorów  za wieloletnią pomoc finansową .
Podziękowania dla WSZYSTKICH STRZECHOWICZÓW za to,  że tańczyliście , wierzyliście w ten zespół i tworzyliście jego atmosferę i historię .
Podziękowania dla wszystkich instruktorów na przestrzeni lat , którzy zostawili cząstkę siebie dla tak ważnej sprawy.
W czasie koncertu zespół pokazał bogaty repertuar taneczny .
Były to :
Tańce Narodowe  w strojach szlacheckich – Polonez  i Mazur – grupa najstarsza
Tańce Narodowe w formie towarzyskiej – Oberek, Kujawiak , Mazur w wykonaniu dwóch par strzechowych  – Natalia Łuczyszyn i Marcin Fatla oraz Klaudia Odebralska i Tomasz Staniszewski.
Krakowiak – układ taneczny w wykonaniu grupy najstarszej
Polka w wykonaniu najmłodszych uczestników zespołu czyli grupa 5 – 6 latków.
Program tańców i przyśpiewek rzeszowskich – grupa najstarsza
Program tańców i przyśpiewek żywieckich – grupa średnia – klasy I – IV
Program tańców i przyśpiewek w wykonaniu grupy najstarszej

lato z folklorem

Skip to content