Nowy projekt Strzechy – Lato z folklorem, Polskie Tańce Narodowe

16 czerwca odbyły się pierwsze dwa koncerty w ramach nowego projektu dla Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha „ pod nazwą „ Lato z folklorem” „ Polskie Tańce Narodowe „Pierwszy koncert przeznaczony był dla Gimnazjum w Trzemesznie , a drugi dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie . tu podziękowania dla p. Marleny Sobiesiak Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie za udostępnienie Sali gimnastycznej.

 

Podczas lekcji, którą prowadził p. Mariusz Zieliński – pomysłodawca i realizator projektu uczniowie na podstawie prezentacji multimedialnej okraszonej zdjęciami , fachowymi informacjami połączonej z wykładem zapoznali się z genezą i cechami Polskich Tańców Narodowych oraz strojami, w których się je wykonuje.

W czasie lekcji każdy z prezentowanych tańców został pokazany w formie tanecznej na żywo przez tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha” .

Przybliżenie zagadnienia Polskich Tańców Narodowych w szkołach to misja pokazania naszej Kultury Narodowej , korzeni polskości wyrażonej w tańcu i muzyce .

Edukacja dzieci i młodzieży w takim zakresie powinna być wrażana od lat najmłodszych, a takie projekty są doskonałym uzupełnieniem wiedzy o polskiej kulturze, sztuce i muzyce .

W projekcie bierze udział Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha”.

Projekt wymyślił i realizuje p. Mariusz Zieliński kierownik „Strzechy” , który zajął się wyszkoleniem tanecznym zespołu, przygotowaniem choreografii Tańców Narodowych oraz sprawami organizacyjnymi koncertów i przygotowaniem strojów zespołu.

Aranżacją muzyczną tańców zajęła się p. Krystyna Polachowska instruktor Zespołu ‘Strzecha”.

Koordynatorem merytorycznym projektu z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Trzemeszno jest p. Edyta Kubiak.

Projekt finansowany przy udziale środków unijnych przy wsparciu środków Gminy Trzemeszno .

lato z folklorem

Skip to content