Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem

W piątek 11 września br. w ramach cyklu Caffe Kultura gościliśmy Jacka Fedorowicza, znanego satyryka, aktora, twórcę audycji radiowych i programów telewizyjnych. Pan Jacek nie zawiódł. To były dwie godziny wypełnione błyskotliwymi anegdotami, opowieścią o życiu twórcy wszechstronnego. Nasz gość niezwykle ciepło wspominał swoją przyjaźń z Bogumiłem Kobielą i Zbigniewem Cybulskim, opowiadał o swojej działalności zarówno w czasach minionego ustroju jak i czasu przemian.

Jacek Fedorowicz z wykształcenia jest artystą plastykiem, zawód wykonywany to już jednak inna dziedzina sztuki. Starszym słuchaczom i widzom znany jest jako twórca programów telewizyjnych Poznajmy się, Małżeństwo doskonałe oraz radiowego magazynu satyrycznego 60 minut na godzinę. Któż nie zna postaci Kolegi kierownika.

Najsłynniejszy  jednak cykl programów, to „DZIENNIK TELEWIZYJNY” realizowany od lat 90. ubiegłego wieku. W czasie trzemeszeńskiego spotkania pan Jacek zaprezentował kilka najzabawniejszych fragmentów dziennika.

Osoba Pana Jacka, jak magnes,  przyciągnęła do Domu Kultury naprawdę sporą publiczność. Dziękujemy Państwu za obecność.

latokonkurs0001 latokonkurs0002

Skip to content