„Strzecha we Włoszech”

W dniach 23-27.08.2018 ZPiT „Strzecha” brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Bracciano we Włoszech.

Reprezentując naszą Gminę Trzemeszno, Powiat Gniźnieński i nasz kraj zespół zaprezentował się na dwóch koncertach oraz barwnym korowodzie ulicami miasta Bracciano. Reprezentowała nas „Grupa Średnia”, która tańczyła program przyśpiewek i tańców kaszubskich oraz „Grupa Najstarsza” z przyśpiewkami i tańcami górali żywieckich. W festiwalu wzięły udział zespoły z: Polski, Chorwacji, Izraela, Bułgarii, Rosji oraz Cypru. „Strzecha” od począdku wyrózniała się na tle innych zespołów tańcząc i śpiewając w czasie korowodu, a piękne i kolorowe stroje przyciągały wszystkich fotoreporterów na festiwalu. Poziom artystyczny, wyszkolenie i prezencja na scenie od pierwszego koncertu dostrzegli organizatorzy i publiczność, która owacyjnie nagradzała nasze występy. Organizatorzy ogłosili „Strzechę” najepszym zespołem tej edycji festiwalu. To wspaniale, że mamy tak utalentowaną młodzież, która kultywując polski folklor jest wizytówką naszego miasta i gminy. Program artystyczny na festiwal przygotował kierownik i jednocześnie instruktor zespołu p. Mariusz Zieliński.

W czasie pobytu udaliśmy się na wycieczkę do Watykanu i Rzymu, gdzie zobaczyliśmy wspaniałe zabytki sakralne i historyczne znane nam np. z lekcji historii.

Zespół chciałby podziękować za pomoc Panu Piotrowi Szablewskiemu, Opiekunom wyjazdu, Rodzicom oraz Innogy Energetyka Trzemeszno Sp.z o.o, Prefere Resins Poland Sp z o.o, Trzemeszeńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego „Trzemeszno” Sp z o.o .

Skip to content