Sukces „Strzechy” w Gdańskim Turnieju

I Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O Bursztynowy Żagiel” w Gdańsku, który odbył się 12-14 września 2014 r. to kolejny turniej na mapie Polski gdzie spotkają się najlepsze pary tańczące Tańce Polskie w formie towarzyskiej. Organizatorami turnieju byli: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” Stowarzyszenie Inicjatyw „Jantar”. Turniej odbył się w sławnej i historycznej Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej, gdzie odbywały się negocjacje „Solidarności„ reprezentowanej min. przez Lecha Wałęsę z stroną ówczesnego komunistycznego rządu.  Patronat turnieju Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz oraz Stowarzyszenie Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF®. W turnieju wzięło udział 18 Zespołów Pieśni i Tańca z całej Polski wystawiając do startów w kategoriach wiekowych ponad 150 swoich reprezentantów.  Zmagania konkursowe trwały dwa dni, a każdy z nich kończył się finałami i rozdaniem nagród dla zwycięzców.  Nasz trzemeszeński zespół czyli Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha” w kategorii VB reprezentowali Natalia Łuczyszyn i Marcin Fatla .
Pary w kategorii VB tańczyły : Krakowiaka, Oberka , Kujawiaka i Mazura.
Poziom naszych par zawsze był bardzo wysoki , a w turniejach „Strzecha” bierze udział już od kilku dobrych lat. Marcin i Natalia to para plasująca się w czołówce polskich par tańczących Tańce Polskie. Instruktorem par jest p. Mariusz Zieliński.

Na turnieju w Gdańsku Marcin i Natalia zdobyli I miejsce w swojej kategorii potwierdzając tym swój wysoki poziom wyszkolenia tanecznego.

Wielkie gratulacje dla naszej złotej pary

Mamy nadzieję, że sukcesy tancerzy ‘Strzechy” będą motywacją dla innych tancerzy zespołu oraz zachęcą młodzież i starszych do wstąpienia w szeregi zespołu. Tańce Polskie i folklor wracają dużymi krokami do obecnego życia i nic nie jest w stanie tego zatrzymać. Są ludzie dzięki, którym to dzieje się naprawdę. To instruktorzy, młodzież, dorośli i dzieci Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha”, którzy swoją postawą i swoistą pasją udowadniają każdego dnia, że Polskie Tańce to powód do dymy , to Polskość, to „ My”, to nasze dziedzictwo!!!

Skip to content