Święto Niepodległości

Do końca listopada czynna jest wystawa „Historyczne zdjęcia lotnicze Trzemeszna” Zapraszamy, tych zdjęć nie zobaczycie w internecie. Wernisaż wystawy odbył się 11 listopada br. i był częścią obchodów Święta Niepodległości w naszym mieście. Wśród zaproszonych gości w otwarciu wzięli udział: Krzysztof Dereziński Burmistrz Trzemeszna, Sławomir Peno Przewodniczący Rady Miejskiej Trzemeszna, Daniel Bisikiewicz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Trzemeszna. Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Rafała Nawrockiego oraz z archiwum Urzędu Miejskiego Trzemeszna.

Z okazji 11 listopada – Święta Niepodległości Dom Kultury w Trzemesznie przygotował nietypową wystawę zatytułowaną „Trzemeszno – moja mała Ojczyzna – urodzeni, wychowani, wykształceni w Trzemesznie”. Na skwerze Cegielskiego ustawiono 58 betonowych bloczków z imionami i nazwiskami osób wyjątkowych, wybitnych, postaci historycznych związanych z Trzemesznem. Całość tworzy obrys mapy Polski. Akcja potrwa do 20 listopada. Zapraszamy wszystkich do oglądania.

Dom Kultury w Trzemesznie dziękuje Trzemeszeńskim Patriotom za wielką pomoc przy ustawieniu wystawy „Trzemeszno moja mała Ojczyzna” w czwartkowy wieczór. Bardzo dziękujemy.

img_2753-1-2 11l_009 11l_008 11l_007 11l_006 11l_005 11l_001

Zapisz

Skip to content