Wieczór fotograficzny w DK

W czwartek 28 stycznia w Domu Kultury w Trzemesznie odbył się „Wieczór fotograficzny”. Spotkanie podzielono na kilka odsłon. Jedną z ich była wystawa zdjęć wykonanych klasycznymi technikami fotograficznymi. Na wstawie można było podziwiać prace Marcelego Koniecznego instruktora Domu Kultury, pod którego przewodnictwem działa koło fotograficzne w DK. Swoje prace zaprezentowali także: Bartosz Szablewski, Maciej Walda, Hubert Warchał, Jakub Kmiecikowski i Mateusz Kmiecikowski.
Zaprezentowane prace były wystawiane m.in. w Poznaniu na wystawie „Moja wielkopolska analog – aneks. Organizatorem tego przedsięwzięcia towarzyszącemu 9. Biennale Fotografii był Kolektyw Fotograficzny „Świetlica” oraz TL Ciemnica. Na trzemeszeński wieczór fotograficzny przybyły osoby związane z wielkopolską fotografią i znawcy tej sztuki: Władysław Nielipiński  utytułowany kulturoznawca, animator kultury i fotograf oraz Bogusław Biegowski z Poznania.  – Tu bije prawdziwe serce fotografii. Nie jakiejś celebryckiej, hochsztaplerskiej, gdzie liczy się jednorazowy blichtr i poklask.  Jest mi niezmiernie przyjemnie, że mogę być w takim miejscu, które być może jest ostatnim miejscem w Wielkopolsce a może i w Polsce, gdzie realizuje się taki klasyczny model uprawiania fotografii. Czyli  jest Dom Kultury, jest ciemnia jest człowiek który się zna na tym zna i grupa osób tym zainteresowana – mówił B. Biegowski.
Spotkaniu towarzyszyło oficjalne otwarcie ciemni w Domu Kultury. Podczas spotkania M. Konieczny zaprezentował także działania jakie z kołem fotograficznym realizował w ostatnich latach. Atrakcją wieczoru było  wywołanie zdjęć w kawie rozpuszczalnej i witaminie C.

Skip to content