Wiosenny koncert Świerszczy 2014

Koncert Artystycznego Zespołu „Świerszcze” odbył się w sobotę 5 kwietnia 2014 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie. W pięknej wiosennej scenografii dziewczęta zaprezentowały 21 układów tanecznych. Niektóre z nich były powtórzone z ubiegłego roku, te które przyniosły zespołowi najwyższe noty na konkursach i festiwalach oraz te które cieszyły się popularnością wśród publiczności. 11 układów tanecznych Świerszcze zaprezentowały po raz pierwszy, były to zupełnie nowe choreografie lub na nowo opracowane jak „Muzyka  Świerszczyka”, bez której nie może obejść się żaden koncert. Popisy młodych tancerek podziwiali zaproszeni goście oraz niezawodna trzemeszeńska publiczność, która oklaskiwała głośno poszczególne występy.
Tego wieczoru Zespołowi Świerszcze wręczono Medal za Zasługi dla Miasta i Gminy Trzemeszno. Wręczenia dokonali panowie: Przewodniczący Wiesław Pokorski, Burmistrz – Krzysztof Dereziński i Radny Ludwik Macioł. Za wręczony medal w imieniu całego zespołu podziękowała Julka Kuchta. Podziękowania za występ z życzeniami dalszych sukcesów złożyli wręczający medal, a w imieniu Dyrektora Domu Kultury p. Wiesław Delikta. Nie zabrakło również życzeń i gratulacji od dzieci, rodziców zaproszonych gości i przyjaciół.
Artystyczny zespół „Świerszcze” składa podziękowania: Radzie Miejskiej, Panu Burmistrzowi, naszym kochanym sponsorom i firmom: PAROC, Dynea, Orle Mont- Bud, Bankowi Spółdzielczemu w Trzemesznie, Gospodarstwu Rolnemu Kamieniec, Państwu B.M. Gotowałom,  M.P. Jarmuszkiewiczom, G.J. Chełmińskim, Dyrektorowi i Pracownikom Domu Kultury w Trzemesznie, Dyrektorowi i Pracownikom OSiR-u w Trzemesznie, rodzimej prasie oraz Rodzicom Świerszczyków.

 

Skip to content