Wiosna z Folklorem

21 kwietnia Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha” pod kierownictwem Pana Mariusza Zielińskiego wystąpił na koncercie pt. „Wiosna z Folklorem”, który odbył się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Trzemesznie. To wspaniałe święto folkloru polskiego jest zawsze dla zespołu okazją do pokazania pracy instruktorów i uczestników. Nowe programy taneczne jakie były przygotowywane od września 2022 r. dla każdej z 4 grup wiekowych zostały pokazane na najwyższym poziomie, czego potwierdzeniem były niekończące się brawa i okrzyki podziwu. Piękne stroje z regionu Kaszubskiego, Kurpiowskiego, Wielkopolski oraz Górali Żywieckich poparte wspaniałym przygotowaniem tanecznym i choreograficznym zrobiły ogromne wrażenia na zaproszonych rodzicach, sympatykach zespołu, absolwentach oraz władzach gminy Trzemeszno w osobach Burmistrza Trzemeszna Pana Krzysztofa Derezińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Benedykta Nitkę i Starosty powiatu Gnieźnieńskiego Pana Piotra Gruszczyńskiego oraz innych licznie zaproszonych gości. W koncercie zatańczyło bliski 60 tancerzy w wieku od 6 do 19 lat.

Przygotowaniem i prowadzeniem całości koncertu zajął się kierownik, choreograf i instruktor tańca Pan Mariusz Zieliński, który od ponad 20 lat prowadzi zajęcia z 3 starszymi grupami zespołu. Grupę najmłodszą od kilku lat prowadzi w ramach wolontariatu Pani Zuzanna Zielińska, a wokalnie przygotowuje zespół Pani Krystyn Polachowska. Zespół chciał podziękować swoim sponsorom wspierających go finansowo, czyli:
Burmistrz Trzemeszna, Rada Miejska Trzemeszna, Bank Piastowski w Janikowie oddział w Trzemesznie, Firma Izotrans Trzemeszno, Państwo Jacek i Danuta Bisikiewicz Restauracja „Czeremcha”, Firma Paroc, Firma Cembrit , Firma Dynea, Ośrodek Wypoczynkowy „Jutrzenka” w Gołąbkach, Pan Jacek Przybylski – Firma Transportowa, Firma Ogólnobudowlana Tadeusz Pawlak, Firma Veolia. Dziękujemy również innym sponsorom, którzy wspierają nas okresowo.
Serdeczne podziękowania należą się również dla dyrekcji i obsługi dwóch szkół tj. Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Trzemesznie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie, w których odbywają się zajęcia taneczne. Tu zaznaczyć trzeba, iż Trzemeszno nie posiada sali tanecznej do ćwiczeń w Domu Kultury w Trzemesznie mając blisko 150 półzawodowych tancerzy.
Zapraszamy za rok, a zespół przygotowuje się obecnie do koncertów na festiwal międzynarodowy we Włoszech, gdzie będzie reprezentował nie tylko Gminę Trzemeszno i Powiat Gnieźnieński, ale
i nasz kraj w dziedzinie folkloru.

Skip to content