Wystawa modelarska Grzegorza Mądrego

W czwartek 16 listopada w Domu Kultury w Trzemesznie odbył się wernisaż wystawy modelarskiej autorstwa Grzegorza Mądrego, jednego z najbardziej utytułowanych modelarzy redukcyjnych w Polsce. Zdobywcy wielu nagród i wyróżnień w kraju i za granicą. Pan G. Mądry ma na swym koncie m.in. dwa złote i dwa srebrne medale Mistrzostw Polski modeli lotniczych. Cztery złote i dwa srebrne medale z największej na świecie imprezie modelarskiej w Telford. Pan Grzegorz jest dziesięciokrotnym zdobywcą nagrody Grand Prix, za najlepszy model całego konkursu. Zdobywca ponad 200 medali, 100 pucharów
i nagród specjalnych.
Wernisaż cieszył się ogromną popularnością, podobnie jak wystawa przez cały jej czas trwania. Swoje prace w Trzemesznie Pan Grzegorz wystawił po raz pierwszy. Z tej okazji gratulacje złożył mu Sławomir Peno przewodniczący Rady Miejskiej Trzemeszna oraz Mariusz Zieliński dyrektor Domu Kultury. Podczas otwarcia wystawy Grzegorz Mądry opowiadał o swojej pasji, podziękował też kwiatami żonie za wsparcie i cierpliwość.
Jak wyjaśnił bohater wystawy modelarstwo redukcyjne polega na wiernym odtwarzaniu pierwowzoru danego modelu, co do najmniejszego detalu. Oprócz wspaniałych samolotów wykonanych z plastiku na wystawie można było zobaczyć również model autobusu przegubowego tak zwanego „ogórka” zrobionego z kartonu. Na wystawie zaprezentowano także puchary i medale.


Skip to content