Występy „Strzechy”

Strzecha na XIII Zimowym  Biegu Trzech Jezior

W dniu 14 lutego 2015r. Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha” wystąpił podczas ceremonii zakończenia XIII Zimowego  Biegu Trzech Jezior na Hali OSiR Trzemeszno.
Podczas koncertu zaprezentowały się trze grupy taneczne Strzechy:
– grupa najmłodsza wykonała taniec Polka
– grupa średnia – wykonała tańce i przyśpiewki regionu Żywieckiego
– grupa starsza – wykonała tańce i przyśpiewki wielkopolskie – szamotulskie.
Program taneczny przedstawiony przez „Strzechę” wzbudził podziw licznej publiczności złożonej z uczestników biegu oraz rodziców i sympatyków zespołu.
Podziękowania dla rodziców strzechowiczów  za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu grup dziecięcych do prezentacji.

IMG_20150214_125118IMG_20150214_133406

Strzechowa Lekcja Tańców Narodowych w Szkole Podstawowe nr 1

W ramach współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1 Domem Kultury w dniu 5 marca  br. zorganizowana została lekcja Polskich Tańców Narodowych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha” dla uczniów  klas IV.
Inicjatorem spotkania był Pan Michał Stochliński nauczyciel muzyki w SP 1, który przy ogromnym zaangażowaniu dyrekcji szkoły zaprosił Strzechę na ten niecodzienny koncert. Strzecha pokazała Tańce Narodowe: Polonez, Krakowiak, Kujawiak i Mazur w pięknych strojach szlacheckich, z okresu Księstwa Warszawskiego oraz kujawskich. Lekcje prowadził kierownik i instruktor tańca zespołu „Strzecha”  Pan Mariusz Zieliński.
Lekcja była uzupełnieniem wiedzy zdobytej przez klasy IV na lekcjach dotyczących Polskich Tańców Narodowych. Koncerty „Strzechy” mają w przyszłości zagościć na stałe do Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie propagując po przez taniec, śpiew i piękne stroje folklor i Tańce Narodowe naszej Ojczyzny.

SP 1.1 SP 1.2 SP 1

 

 

8 marca z okazji Dnia Kobiet w Gołąbkach zorganizowana została impreza integracyjna. Podczas spotkania dwie pary strzechowe zaprezentowały tańce wielkopolskie.

gołąbki 1

Skip to content