Ferie z Domem Kultury

W tym roku na ferie zimowe przygotowaliśmy dla dzieci program zajęć i wycieczek. W poniedziałek  odbyła się wycieczka autokarowa  do Poznania. Centrum Wyobraźni, to bardzo ciekawe miejsce, „magiczne”. Zaskakujące zjawiska optyczne i fizyczne zostały tu zaprezentowane w niezwykle atrakcyjnej i łatwej w odbiorze formie. Nikt z uczestników wycieczki z pewnością się nie nudził, a w wyjeździe wzięło udział trzydzieścioro dzieci z gminy Trzemeszno. Dla wszystkich uczestników wycieczki zakupiliśmy posiłek w McDonaldzie.

W środę 14 lutego zorganizowaliśmy  zajęcia walentynkowe. Malowaliśmy bawełniane torby, skoro Walentynki, to nie mogło zabraknąć malowanych, czerwonych serc. Następnie przeszliśmy od zdobnych toreb do pachnących świec. Jak samemu zrobić taką świeczkę pokazała Pani Ilona Dudziak. Nie tylko ekologiczny wosk sojowy, ale i efektowne dodatki w postaci suszu i olejków zapachowych czynią te świece wyjątkowymi. Kolejnym gościem zajęć był policjant asp. szt. Krzysztof Socha profilaktyk społeczny. I było to ważne i ciekawe spotkanie, przecież bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Pan Krzysztof przybył do nas w towarzystwie sierżanta PYRKA. Jeśli pojawia się Pyrek to z pewnością będzie ciekawie i wesoło. Pyrek wręczył dzieciom upominki od wielkopolskiej Policji. Bardzo dziękujemy Pani Ilonie Dudziak i asp. szt. Krzysztofowi Socha za poświęcony nam czas i bardzo ciekawe zajęcia.

W piątek 16 lutego było równie ciekawie. Odwiedziły nas Panie: aspirant sztabowa Anna Osińska oficer prasowy KPP Gniezno oraz starszy specjalista wydziału bezpieczeństwa WORD w Poznaniu Beata Brambor. Wiedza o ruchu drogowym i bezpieczeństwie przekazana w tak fajny sposób z pewnością będzie zapamiętana. Kalambury i konkursy zawsze cieszą się zainteresowaniem Dzieci otrzymały mnóstwo upominków m.in. kamizelki odblaskowe, Kieszonkowy Kodeks Rowerzysty, opaski.

Główną atrakcją piątkowych zajęć było robienie faworków. Pracy było co nie miara, ale wszystko udało się bardzo smacznie. Dziękujemy Pani Małgorzacie Karasiewicz-Bartz za pomoc w przygotowanie ciasta i pomoc dzieciom w wykonaniu faworków. Był też czas na zajęcia perkusyjne. Może wyrośnie nowy talent muzyczny? Na zakończenie dzisiejszych zajęć dzieci zrobiły z kolorowych koralików bransoletki przyjaźni.

Silverado City zimą? Jak najbardziej! W poniedziałek wybraliśmy się na warsztaty do westernowego miasteczka na Pałukach. Robiliśmy podpłomyki i karmniki do ptaków. Dzieci poznały dawne maszyny i narzędzia rolnicze. Były zabawy integracyjne, puzzle i rysowanie, a na zakończenie obiad.

W środę 21 lutego  zorganizowaliśmy wycieczkę autokarową do Torunia. Odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Pełen atrakcji pobyt w tym ciekawym miejscu spodobał się wszystkim. Odwiedziliśmy również McDonalda.

Skip to content