Jak pięknie jest TU, wystawa fotografii

Piękno przyrody, krajobrazy, zachwycające wschody i zachody słońca, ptaki zrywające się do lotu, magia trzemeszeńskich jezior, to wszystko można zobaczyć na wystawie fotografii Katarzyny Sudaj „Jak pięknie jest TU”. Wernisaż wystawy odbył się w sobotę 3 czerwca w Domu Kultury w Trzemesznie. Gratulacje autorce zdjęć złożył Dariusz Jankowski wiceburmistrz Trzemeszna oraz Mariusz Zieliński dyrektor Domu Kultury. Nie zabrakło na wystawie także najbliższych fotografki, przyjaciół, znajomych oraz trzemesznian.
Katarzyna Sudaj jest z zawodu ekonomistką. Jak podkreślała podczas wystawy, wrażliwości na piękno świata przyrody już od najmłodszych lat uczyła się od mamy-Teresy Fundamenskiej. Choć od prawie 19 lat mieszka w Trzemesznie, to miłość do tego miejsca na ziemi rozkwitła nagle i niespodziewanie po lekturze „Cienia zegara słonecznego” na przełomie 2020/2021. I stało się to równolegle i nierozłącznie z fotografią krajobrazową i przyrodniczą. Bohaterka wernisażu otrzymała w 2022 roku stypendium artystycznego Burmistrza Trzemeszna.
Pani Katarzyna nie tylko pokazać swoją wrażliwość na piękno krajobrazu w fotografiach, ale potrafi też pięknie o niej mówić. „Chcę dzielić się tym, co mnie zachwyca Chcę obudzić w odbiorcach ten rodzaj wrażliwości, który pozwala dostrzegać piękno otaczającej nas przyrody. Przyrody, która jest TU, obok nas, na wyciągnięcie ręki. Zachęcić, by zejść z utartych ścieżek i spojrzeć z innej perspektywy na Trzemeszno. Zapomnieć na chwilę o dymiących kominach, nierównych drogach i prozie życia. By zobaczyć piękno okalających Trzemeszno licznych jezior, łagodnych pagórków i łanów zbóż kołyszących się na wietrze.
TU jest pięknie o każdej porze roku, nie trzeba jechać w góry czy nad morze, by zachwycić się zachodem słońca lub panoramą krajobrazu. Ale trzeba dać krok za miasto, a może poza codzienne schematy; pojechać tam, gdzie może jeszcze nigdy Was nie było, choć przecież pozornie każdy z nas zna bardzo dobrze to małe miasteczko i okolice. Nasza Mała Ojczyzna jest w nas i od nas zależy, jaka ona będzie i jak będziemy ją postrzegać”.
Wystawę można oglądać do końca czerwca. Serdecznie zapraszamy. (RP)

Skip to content