Wakacje letnie z Domem Kultury

Wakacje dla dzieci to czas pełen beztroski, radości i niezapomnianych przygód. W tym roku Dom Kultury zorganizował zajęcia i wyjazdy dla 30 osobowej grupy dzieci, które miały okazję spędzić czas w ciekawych miejscach, poznawać nowe atrakcje oraz bawić się w gronie rówieśników.

Zabawy rozpoczęły się od integracyjnych gier i konkursów w parku miejskim. Uczestnicy mieli okazję poznać siebie nawzajem, dzięki czemu atmosfera była pełna radości i życzliwości. Po skończonych zabawach wszyscy udaliśmy się na sympatyczną ucztę – pizza i wata cukrowa do woli. Kolejnym punktem programu był wyjazd autokarem do Wenecji koło Żnina. Pobyt na Pałukach rozpoczął się od przejażdżki kolejką wąskotorową z Gąsawy do Wenecji.  Następnie mieliśmy przyjemność zwiedzić Muzeum Kolei Wąskotorowej z przewodnikiem, który opowiadał nam o historii tego miejsca i jego znaczeniu dla regionu.

Następnym etapem naszych wakacyjnych przygód było zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów na Ostrowie Lednickim. W trakcie wizyty mogliśmy z bliska zapoznać się z pozostałościami wczesnopiastowskich zabudowań na wyspie lednickiej oraz poszerzyć swoją wiedzę o początkach polskiej państwowości. Jako dodatkowy bonus, zgłodniałych naszych małych podróżników czekała wizyta w McDonaldzie.

W kolejnych dniach nie mogło zabraknąć wizyty w kinie. Dzieci obejrzały film „Miss Kraken” w kinie Helios w Gnieźnie. Ten pełen emocji i ciekawych zwrotów akcji film z pewnością spodobał się wszystkim..

Kolejną atrakcją okazało się zwiedzanie gnieźnieńskiej parowozowni, jednej z największych w Europie. Dzieci miały okazję poznać tajniki pracy kolei, zobaczyć stare lokomotywy i wagony. To z pewnością był niezwykły widok dla wszystkich, a także okazja do zdobycia nowej wiedzy.

Na sam koniec naszych wakacji, zorganizowaliśmy podchody ulicami miasta oraz ognisko z kiełbaskami i zabawy na Rybakówce nad Jeziorem Popielewskim. To był prawdziwy finał naszych wakacyjnych przygód.

Skip to content