Jesień pełna pomysłów

W październiku i listopadzie tego roku Dom Kultury w Trzemesznie przygotował cykl warsztatów twórczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbyły się pod hasłem „Jesień pełna pomysłów” i cieszyły się sporym zainteresowaniem.
25 października odbyły się zajęcia pt. „Jesienne filcowanie”. Powstały jesienne listki z filcu i muliny. Gościem zajęć była Pani Kamila Kolberg, która pomagała szczególnie tym młodszym uczestnikom w szyciu różnymi rodzajami ściegów. Kolejne zajęcia poświęcone były kolorowaniu ceramiki. Uczestnicy malowali kubki przy użyciu specjalnych pisaków.

„Od patyczka do koszyczka” pod takim hasłem odbyły się 16 listopada bardzo udane zajęcia edukacyjne poświęcone wiklinie i plecionkarstwu. Uczestnicy wykonali proste koszyczki wiklinowe na bazie plecionkarskiej. Był to wstęp do bardzo ciekawego świata wyrobów z wikliny. Zajęcia przygotowała i poprowadziła pani Ewa Świątkowska-Papińska.Następnie przyszła kolej na ozdobne wazoniki. Sznurkowe wazony zostały wykonane ze szklanych butelek i jutowego sznurka. Tak wykonane przedmioty śmiało mogą dekorować wnętrza. Ostatnimi zajęciami, które odbyły się w ramach „Jesieni pełnej pomysłów” były warsztaty tworzenia lampionów. Świetliki ze słoików, farby i kolorowych ozdób z pewnością przyozdobią mieszkania uczestników zajęć.

Skip to content