Jarmark Mikołajkowy w miłej atmosferze

6 grudnia, na skwerze przed Domem Kultury w Trzemesznie odbył się V Trzemeszeński Jarmark Mikołajkowy. Impreza zgromadziła mieszkańców wszystkich grup wiekowych.

Jarmark rozpoczął się występem dzieci z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Trzemesznie. Młodzi wykonawcy zaprezentowali piękny program świątecznych piosenek, które zachwyciły publiczność. Do występu dzieci z grup „Króliczki” i „Kruczki” przygotowały Panie: Grażyna Durska, Wiesława Kowalewska, Patrycja Duszyńska i Małgorzata Winiarska.

W tym roku na jarmarku swoje stoiska przygotowali: Środowiskowy Dom Samopomocy w Trzemesznie, Przedszkole „Chatka Puchatka” w Trzemesznie, Przedszkole „Nibylandia” w Wymysłowie, Hufiec ZHP Trzemeszno, Dzienny Dom Senior+ w Trzemesznie, Koło Gospodyń Wiejskich „Wymysłowianki” w Wymysłowie. Była to świetna okazja do zaopatrzenia się w piękne i bardzo oryginalne ozdoby świąteczne.

Spotkanie z Mikołajem i rozstrzygnięcie konkursu „Choinka dla Mikołaja” zwieńczyły wieczór mikołajkowy przed Domem Kultury. Ponad 140 uczestników przygotowało przepiękne choinki na konkurs mikołajkowy. Wyłonienie laureatów nie było sprawą łatwą. Jury w składzie: Wiesław Delikta, Mateusz Kmiecikowski, Edyta Kubiak i Marceli Konieczny przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Szymon Nawrocki
II miejsce – Zuzanna, Antonina, Igor Graczyk
III miejsce – Maja Pietraszewska
wyróżnienia: Blanka Styczyńska, Oliwia i Florian Szymańscy, Amelia Wegner, Lena Trzebuchowska, Alicja, Laura, Zuzia Krerowicz, Hubert Kuś, Lucyna Wełonogórska, Maja i Laura Gaca, Lena Bartz, Maja i Tosia Skrzypczak

Nagrody główne w konkursie ufundował Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie, a wręczyła je Pani Ewa Kutzner Dyrektor trzemeszeńskiego oddziału Piastowskiego Banku Spółdzielczego w Janikowie wraz z Panem Krzysztofem Derezińskim Burmistrzem Trzemeszna.

Mikołaj nie zapomniał o pozostałych uczestnikach. Wszystkie dzieci otrzymały paczki ze słodyczami. Była również okazja do wspólnego zdjęcia z Mikołajem.

Jarmark Mikołajkowy w Trzemesznie to wspaniała okazja do wspólnego świętowania z rodziną i przyjaciółmi. To również okazja do wsparcia lokalnych twórców i zakupu pięknych, świątecznych ozdób.

Skip to content