Strzecha w Bułgarii

W dniach 02.07 – 11.07.2022 r. Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha” działający przy Domu Kultury w Trzemesznie koncertował na Międzynarodowym Festiwalu „Balkan Folk Fest 2022” Varna-Złote Piaski w Bułgarii. Na festiwal pojechały dwie grupy zespołu tj. średnia z programem tańców i przyśpiewek wielkopolskich oraz najstarsza z programem tańców i przyśpiewek górali żywieckich oraz tańcami narodowymi: krakowiakiem i oberkiem. Pierwszy koncert w Centrum Festiwalowym i Kongresowym w Varnie pokazał wysoki poziom trzemeszeńskiego zespołu tańcząc wraz z zespołami z Bułgarii, Serbii, Bośni i Hercegowiny oraz południowej Polski.

Brawa i uznanie organizatorów festiwalu były odzwierciedleniem przybojowo wykonanych układów tanecznych przygotowanych przez kierownika i instruktora zespołu Pana Mariusza Zielińskiego. Podczas festiwalu odbył się również drugi koncert, ale tym razem w miejscowości Złote Piaski. Tam dodatkowo zostały zaprezentowane nowe układy choreograficzne tańców Krakowiak i Oberek. Zespół w czasie festiwalu korzystał z dobrodziejstw Bułgarii jakim bez wątpienia jest super pogoda oraz ciepłe Morze Czarne.

Sponsorami wyjazdu byli: Gmina Trzemeszno, Firma PAROC, Hotel i Restauracja „Czeremcha ” Trzemeszno, Firma IZORTANS Trzemeszno, Tadeusz Pawlak – Firma Ramonotowo-Budowlana Gołąbki.

Skip to content