Strzecha w Macedonii

Zespół Pieśni i Tańca Strzecha otrzymał zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Zespołów Folklorystycznych  Ohrid Waves  w Macedonii , który odbywała się w dniach od 04.08 do 09.08.2014 r.
Podczas zmagań festiwalowych Strzecha zatańczyła dwa koncerty wraz z zespołami z Izraela, Macedonii oraz Łotwy gdzie zaprezentowała tańce narodowe : Polonez i Mazur oraz program tańców żywieckich.
Pierwszy z koncertów odbył się w miejscowości Struga, gdzie mieszkaliśmy i spędzaliśmy wolny czas. Drugi z koncertów miała miejsce w miejscowości Ohrid, które jest jednym z najpiękniejszych miast Europy okroszone zabytkami i pięknymi widokami.
Wysoki poziom artystyczny naszego zespołu jest mocno zauważalny na koncertach nie tylko przez żywo reagującą publiczność, ale także przez instruktorów innych zespołów oraz organizatorów tegorocznego festiwalu.
Wszyscy zgodnie stwierdzili , że nie zawiedli się na naszym rodzimym folklorze , którego „Strzecha” dla nich jest wspaniałym ambasadorem o bardzo wysokim poziomie artystycznym.
Tancerze naszego zespołu dali z siebie wszystko. Mimo wysokiej temperatury jaka panowała podczas koncertów układy taneczne zaprezentowane były na najwyższym poziomie z czego można być dumnym, że jest to nasza młodzież z Trzemeszna.
Podczas pobytu w Strudze i Ohridzie młodzież korzystała z uroków Jeziora Ohryd , które choć głębokie na 300 m wypełnione jest krystalicznie czystą i ciepłą wodą , otoczone jest setkami plaż , zatoczek, klifów , a wokół jeziora roztacza się przepiękny widok na góry tworząc poczucie turystycznego raju. Ohrid to również zabytki klasy „0” pochodzące z X wieku, które wprowadzają zwiedzających w zachwyt . Monastyry , cerkwie , kapliczki , wykopaliska archeologiczne w mieście Cyryla i Metodego powalają swoim mistycyzmem .
Zorganizowany został również rejs po jeziorze Ohrid statkiem turystycznym , na którym dla uczestników festiwalu nasza grupa strzechowa zainicjowała dyskotekę. Zabawa była przednia i niezapomniana .

Festiwal , zespoły, taniec, zabytki, widoki, jezioro, góry, czysta woda, słońce, plaża , dobra muza
i
Strzecha = Raj Na Ziemi.

Chcemy podziękować naszym sponsorom , którzy pomogli nam w realizacji naszego wyjazdu są to: Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno, Piastowski Bank Spółdzielczy Janikowo oddział Trzemeszno, Trzemeszeńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Trzemeszno .

Skip to content