„Oblicza natury” wystawa malarstwa Konrada Szarego

16 lutego została otwarta w trzemeszeńskim Domu Kultury wystawa malarska ”Oblicza natury”. Autorem prezentowanych obrazów jest znany w regionie twórca Konrad Szary. Jest on absolwentem naszego liceum ogólnokształcącego. Studiował malarstwo oraz edukację artystyczna w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych i uczestnikiem prezentacji zbiorowych. Obrazy pana Konrada znajduje się w licznych kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

W sobotnie popołudnie do Domu Kultury przyszło naprawdę wielu gości: rodzina, przyjaciele miłośnicy twórczości Pana Konrada. Zebranych powitał gospodarz miejsca Dyrektor Domu Kultury w Trzemesznie Mariusz Zieliński. Zaproszenie na wystawę przyjęli również goście oficjalni: Burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński, Przewodniczący Rady Miejskiej Trzemeszna Benedykt Nitka, Wójt Gminy Orchowo Jacek Misztal.
Po wystąpieniach przedstawicieli trzemeszeńskiego samorządu, głos zabrał autor, który barwnie i z dowcipem opowiadał o sobie i swoim malarstwie. Wspominał czas spędzony w trzemeszeńskim liceum, szczególnie postać nauczyciela plastyki Bogusława Olszewskiego. O sensie sztuki Konrada Szarego opowiadał Jego przyjaciel Wiktor Majewski z Orchowa. Pięknym akcentem artystycznym i zwieńczeniem oficjalnej części wernisażu był mini recital młodego pianisty Stanisława Majewskiego, który zagrał utwory W. A Mozarta i F Chopina. A później był już tylko czas na oglądanie obrazów i niekończące się rozmowy. Na wystawie są prezentowane również obrazy Józefa Myślickiego z Orchowa, którego uczniem był Konrad Szary. Wystawa “Oblicza natury” będzie czynna do 8 marca br. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Domu Kultury.

Skip to content